Červenec 2016

5.díl

23. července 2016 v 17:33 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Lil jede po celém dni ve škole domů. Vampi dostal důtku, protože měl alkohol na intru. Lil to víc nepopisuje, prtože nezná detaily.Dnes s ní jel domů Vojta F. Je ráda, když s ní jede. Povídají si o tom co je trápí nebo těší. Vysvětloval, jak to bývá ve vztazích a co dělat když se něco kazí. Je potřeba si všechno vyříkat. Řekla mu o tom včerejšku. Jak ji trápí, když jí Vampi neodepisuje. Lil prostě protřebuje kontakt s lidma co má ráda, nebo začne myslet, že se mezi nimi něco děje. Spousta lidí toto nechápe.Je z toho smutná a myslí, že je to její vina. Vampi jí čorl deníček a začal si ho číst. Je ráda, že si ho nestihl dočíst,protože neví jakej je konec.Ani ona ho neví.Neviděl co napsala včera.
Na nádraží v Zaječí jí oddělali lavku u dvěří,kterýma kontroluje jestli jí neujíždí autobus. To pokakali!
Sedla si tedy na topení, které topí jen když se mu chce.Vytáhla deník, aby se koukla jak daleko byl Vampi od toho co mu nechtěla ukázat. No, tak tak.Někdo vchází do čekárny. Ne! to fakt? Je to její dobrá kamoška Zuzka, ze základky.
Bohužel nani čeká mamka,ale řekla jí ať chvíli počká.Popovídali si a zjistila jaká je Zuzka šikula.Vyrábí totiž housle.Vždycky byla borka,ale učení jí vůbec nešlo.Za to je furt stejně roztomiloučká.Musela odejít. Pro Lil dojel autobus.V rádii hrají skupinu Kryštof, něco srdceryvnýho.Vrací se domů potmě. Cestou narazí na Štěpku.Její velkou kamošku z dřívějška.Řekla, že jde na gympláckej koncert, tak si Lil řekla, že by se mohla taky zajít podívat.Nakonec to bylo super.Po koncertu šla na mši a pak kecala dlouho s Ondrou,kamošem ze třídy.Povídali hlavně o Honzovi, jak se mění z hodnýho kluka, na kluka s depresemi a agresí. Hraje mariáš o peníze. Zatím ,naštěstí, jen s kamošama, kteří mu je tajně vrací. Když za celej den nevyhraje nebo se mu něco pěknýho nestane, je na každýho hnusnej. I na mě.
Večer se Lil koukala s mladší sestrou Ell na filmy. Mezitím došli rodiče a taťka si ji vytáhl od televize.Vůbec neměla tušení o co jde. Řekl jí, ať ty svoje sny o mariánce krotím. Lil vůbec nevěděla co tím myslí, ale večer jí to došlo. Ten blog. On si ho četl. To je v kelu. S brekem odešla do pokoje a napsala Vampimu. Snažil se ji rozveselit, ale nedařilo se. Neví jak to ta mamka dělá ,ale vždy dojde v nevhodnou chvíli a chce si povídat. Ptala se jak se měla u Vojty R. Pak to přešlo v otázky typu: Proč tam jela sama, jestli nechlastali atd., atd. Nenápadně přešla na otázky s Vampim. Např. proč s ním jde sama ven. A jestli ví, že má čas na těhotenství. A jestli má holku, jestli s ním Lil chodí, a ským teda chodí když s Vampim ne...
Když konečně odešla, zeptala se Vampiho, kdy chtěl jít ven. Dohodli se na čtvrtku.Lil se už teď nevýslovně těší, ale nejdřív musí zvládnout autoškolu, několik testů a opravek. Fakt nejhorší je ta autoškola.Vůbec jí to nejde. Vampi říkal, že ji dyštak po autoškole rozveselí. Je ráda, že může přehodnotit včerejší stav psaní z ukrutného na skvělý.

4.díl

5. července 2016 v 17:22 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
To vstávání ji jednou zabije. Než se Lil vykopala z postele, trvalo to dobrou čtvrthodinu.Ale co, už jede ve vlaku.Nic jí neujelo,takže pohoda. Ve sluchátkách jí hraje Taylor Swift. ještě si pamatuje, jak ji poslouchala v 8. a 9. třídě. Občas, když dojde domů dřív, slyší Elišku,její sestru, zpívat Taylor. To se pak musí smát, jak asi dřív vypadala ona sama. Jako bláznivá zamilovaná puberťačka.
Stanice, stanici míjí a přistupují furt ty samé, známé tváře. Normálně by se učila,no dnes nemusí. Nic nepíšou, snad.
Je to dlouho co poslouchla písničky cestou do školy. Nějak si odvykla. Teď je to takové odreagování. Cestou zpět, je to frustrace, nebo ji to spíš nutí víc přemýšlet. Což není dobré.
Přisedl zamnou Vojta F. s jeho sestrou Jančou. Hovor byl velmi živý.Pln smíchu. Vojta si mazal 5 bůlek...ve vlaku...pak se na to snažil dát šunku.Mezitím stačil přijít průvodčí. Nastala panika.Sklízel všechno, co vytáhl.Div mu to nevypadlo.

Ve škole zpívali, nebo se o to aspoň snažili.Cvičili koledy na školní besídku. Jakoby neměli co dělat.Prostě výmysl, za všechny prachy. Teď má Lil květinářství. Docela nudná hodina,kdyby vedle ní neseděl Vampi.

3.díl

5. července 2016 v 17:01 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Dnes to Lil zas dostalo. S pláčem se odplahočila do koupelny. Kouká na sebe do zrdcadla a říká si jak dlouho bude tady na tom místě trpět, kdy konečně nebude sama? Zas na ni kašle. Nechápe, proč s ní může ve škole naprosto v pohodě komunikovat, ale když si začnou psát tak neodepisuje. Půl hodiny se sama se sebou hádá, že mu psát nebude. Buch a píše mu. Na co se ho má zeptat? Co dělá? To jí neodpoví.Zná ho. Nakonec se ho jak blbec zeptá, jestli si chce psát. Neodpovídá. Po 5 minutách odpovídá, že neví. Lil to nechápe. Jak jako neví? No, moc dlouhá konverzace to nebyla.Zas přestal odepisovat.
Lil si zase připadá jako kráva.Jako znehodnocenej, odkopnutej kus hadru.
To pro něj nic neznamená? Ještě se u toho pročítání zpráv "usmívá" ,čte si je schválně před ní, aby viděla jak ji vynechává. Prý ji má "rád"....... ale kecy. Nejednal by s ní tak hnusně.Hlavně, že holkám ze třídy odepisuje hned, jak mu napíšou. Co mu sakra udělala?
Už zase, zase brečí jak malá holka. "Jen se vybreč,však ono to na chvíli pomůže a potom se můžeš dál trápit."
Proč ji to k němu tak přitahuje? Achjo je půl dvanácté. Musí jít spát, aby byla zítra schopná jít do té pojebané školy.

celibát

5. července 2016 v 3:12 | sassenachová |  prázdniny 2016
Jjsem ta nejhorší osoba na světě.Svedla jsem kluka jedné holce, ikdyž ho vlastně nechcu.Bylo to z trapné zoufalosti .Už se nikdy nechci vidět.Je to to nejhorší co jsem mohla udělat.Jsem blbá, blbá ,blbá. Co si vlastně dokazuju?Toto už v životě nesmím udělat.Je to šmejdský a já jsem právě dokázala jak jsem slabá.Je mi to líto.

2.díl

3. července 2016 v 20:07 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Hned 2. den musela Lil vstávat v 5:00. Bylo jí ve vlaku nehorázně blbě. Celou cestu se modlila, aby se na veřejnosti nepoblila a co nejdřív dorazila do školy.Došla do třídy a zase se cítila naprosto trapně. Za Katinou z poslední lavice už nešla, zůstala na místě a překecávala se k navázání rozhovoru s tím divným klukem za ní. Pomalu se otočila a začla si povídat s blonďatou holkou, která seděl vedle něj. jmenovala se Sára. Pak si s námi začal povídat i ten kluk. Jmenoval se Radomír, ale po všech chtěl aby mu říkali Vampi. Zezačátku to bylo těžký si zvyknout, ale potom už si ani nevzpomněla jak se jmenuje ve skutečnosti. Dny šli dál a Lil čekala na nádraží vždycky sama, protože všichni jezdili domů směr Brno a ostatní autobusem. Bylo jí smutno ikdyž se to snažila sastřít knížkou. Domů jezdila nervozní, aby otevřela dveře od vlaku, neprošvihla zastávku nebo aby jí neujel autobus.netrvalo to dlouho a domluvila se s Míšou (spolusedící),že s ní bude jezdit vlakem. Vždy ráno nasedla do smluveného posledního vagonu,poslední sedadlo v pravo a celou dobu až do Hrušovan se nemohla dočkat, až jí poví svoje zážitky. Tak prožívala všechny dny. Někdy se jjí dařilo, jindy zas ne a postupem času přežila až do třeťáku. Co se změnilo? Míša propadla, takže s ní už tak často nejezdí. Nemá se s kým přežírat po škole sladkým. Občas jede domů s Gabčou z Hustopeč, jindy zas přes Modřice, nebo s Vojtou F, kamarádem od druháku. Většinu doby však stejně jezdí sama, takže jako kdyby se vrátila úplně na začátek.
Taky už není zabouchlá do Dominika T.(keks,ekolog) a do Dominika M.(spolužák ze základky).
Mimo to všechno zůstala zabouchlá do Vampiho.Řekl jí o jeho nemoci. Občas to vůbec není lehký, ale napsal, že ať se stane cokoli, má ji rád. Častěji spolu sedí při hodinách.Když si nehraje na mobilu tak je s ním i sranda. Dokonce se vypracoval natolik, že se nepere při každé pitomině co mu kdo provede. Má ráda, když jí češe vlasy. Připadá si jako princezna.Za to nemůže vystát, Vampiho šahání všem holkám okolo na prsa. Štve ji to jeho kouření. Zčíná se to stupňovat.Ale musí držet klapačku a obdivovat může jen to, jak začal posilovat a dělat úkoly sic se zpožděním.
Avšak nejpříjemnější je u Lil doma.Chová se tam jak učiněnej anděl. Je milej, pozornej a vtipnej. Furt se na ni usmívá a po nocích si s ní povídá. Trápí ji však myšlenka, že chce co nejdřív vypadnout z ČR. Zrovna teď je v Praze na předávání dárků výhercům, literární soutěže.
Neodepisuje na zprávy.Napíše, až se to hodí jemu.Potom ten svůj zprávovej systém začne vysvětlovat lidem kolem, jak udělat,aby sis prohlídl zprávu a nenapsalo se zobrazeno.Připadá si jako kráva. Zítra vstává brzo. Jede do Modřic za Vojtou R. jede si poslechnout Grupu.Jazz ji určitě uklidní.

1.díl

3. července 2016 v 19:19 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Byl 1. den střední školy. Lil došla nervózní do třídy. Měla uplé ryfle, modré sako a růžovou košili. Jediná 2 volná místa byla v druhé lavici. Šla pomalu k ní. Cestou si všimla kluka s dlouhýma blond vlasama, vůbec mu nebylo vidět do tváře. Seděl sám, s nataženýma nohama v lavici hned za ní. Sedla si a koukala se jenom před sebe. Celá třída se jí zdála namyšlená . Každý se bavil s někým jakoby se už dlouho znali, jen pár lidí sedělo nehnutě. Za chvíli dorazila jedna hnědovlasá holka do třídy a Lil asi vypadala nejpřijatelněji, protože si sedla vedle ní. Celou dobu Lil zvědavá jak vypadá ta holka co si s ní psala na fb. Zanedlouho po mé sousedící, vlítla do třídy doslova vyfintěná holka a sedla si před nás. Naštěstí brzy odešla dozadu. Zazvonilo na hodinu. Do třídy přišel Náš třídní. Statný, vysmátý, na první pohled muž, před kterým má respekt každý. Začal zjišťovat, kdo se dostavil. Naráz někdo zaklepal. Vešla trochu tlustší holka se zamáčklým nosem.Omluvila se a sedla si do zadní lavice. Ne tak dlouho po se klepání ozvalo znovu, ale tentokrát ta holka byla blonďatá. Omlouvala se za pozdní příchod a nezbývalo jí nic jiného než si sednout za divným klukem v černém. Učitel začal mluvit o tom co všechno potřebují k další činnosti na škole a přešel až k otázce, kdo má rád búček.Na to se Lil i její spolusedící přihlásily. Celou hodinu se hyhňaly.O přestávce se Lil nenápadně přidala ke skupince holek ze zadních lavic, mezi nimi byla i holka z Fb. Připadala si vlezle, ale neměla s kým mluvit a nechtěla trčet sama v lavici. Po škole si Lil šla zařídit průkazky a vše co potřebovala k levnějším cestám a obědům. Obědy sice levnější nebyl, ale aspoň nebude trpět hlady. Cítila se vlezle mezi všema na škole. Byla ráda, že jede domů.