2.díl

3. července 2016 v 20:07 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Hned 2. den musela Lil vstávat v 5:00. Bylo jí ve vlaku nehorázně blbě. Celou cestu se modlila, aby se na veřejnosti nepoblila a co nejdřív dorazila do školy.Došla do třídy a zase se cítila naprosto trapně. Za Katinou z poslední lavice už nešla, zůstala na místě a překecávala se k navázání rozhovoru s tím divným klukem za ní. Pomalu se otočila a začla si povídat s blonďatou holkou, která seděl vedle něj. jmenovala se Sára. Pak si s námi začal povídat i ten kluk. Jmenoval se Radomír, ale po všech chtěl aby mu říkali Vampi. Zezačátku to bylo těžký si zvyknout, ale potom už si ani nevzpomněla jak se jmenuje ve skutečnosti. Dny šli dál a Lil čekala na nádraží vždycky sama, protože všichni jezdili domů směr Brno a ostatní autobusem. Bylo jí smutno ikdyž se to snažila sastřít knížkou. Domů jezdila nervozní, aby otevřela dveře od vlaku, neprošvihla zastávku nebo aby jí neujel autobus.netrvalo to dlouho a domluvila se s Míšou (spolusedící),že s ní bude jezdit vlakem. Vždy ráno nasedla do smluveného posledního vagonu,poslední sedadlo v pravo a celou dobu až do Hrušovan se nemohla dočkat, až jí poví svoje zážitky. Tak prožívala všechny dny. Někdy se jjí dařilo, jindy zas ne a postupem času přežila až do třeťáku. Co se změnilo? Míša propadla, takže s ní už tak často nejezdí. Nemá se s kým přežírat po škole sladkým. Občas jede domů s Gabčou z Hustopeč, jindy zas přes Modřice, nebo s Vojtou F, kamarádem od druháku. Většinu doby však stejně jezdí sama, takže jako kdyby se vrátila úplně na začátek.
Taky už není zabouchlá do Dominika T.(keks,ekolog) a do Dominika M.(spolužák ze základky).
Mimo to všechno zůstala zabouchlá do Vampiho.Řekl jí o jeho nemoci. Občas to vůbec není lehký, ale napsal, že ať se stane cokoli, má ji rád. Častěji spolu sedí při hodinách.Když si nehraje na mobilu tak je s ním i sranda. Dokonce se vypracoval natolik, že se nepere při každé pitomině co mu kdo provede. Má ráda, když jí češe vlasy. Připadá si jako princezna.Za to nemůže vystát, Vampiho šahání všem holkám okolo na prsa. Štve ji to jeho kouření. Zčíná se to stupňovat.Ale musí držet klapačku a obdivovat může jen to, jak začal posilovat a dělat úkoly sic se zpožděním.
Avšak nejpříjemnější je u Lil doma.Chová se tam jak učiněnej anděl. Je milej, pozornej a vtipnej. Furt se na ni usmívá a po nocích si s ní povídá. Trápí ji však myšlenka, že chce co nejdřív vypadnout z ČR. Zrovna teď je v Praze na předávání dárků výhercům, literární soutěže.
Neodepisuje na zprávy.Napíše, až se to hodí jemu.Potom ten svůj zprávovej systém začne vysvětlovat lidem kolem, jak udělat,aby sis prohlídl zprávu a nenapsalo se zobrazeno.Připadá si jako kráva. Zítra vstává brzo. Jede do Modřic za Vojtou R. jede si poslechnout Grupu.Jazz ji určitě uklidní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama