5.díl

23. července 2016 v 17:33 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Lil jede po celém dni ve škole domů. Vampi dostal důtku, protože měl alkohol na intru. Lil to víc nepopisuje, prtože nezná detaily.Dnes s ní jel domů Vojta F. Je ráda, když s ní jede. Povídají si o tom co je trápí nebo těší. Vysvětloval, jak to bývá ve vztazích a co dělat když se něco kazí. Je potřeba si všechno vyříkat. Řekla mu o tom včerejšku. Jak ji trápí, když jí Vampi neodepisuje. Lil prostě protřebuje kontakt s lidma co má ráda, nebo začne myslet, že se mezi nimi něco děje. Spousta lidí toto nechápe.Je z toho smutná a myslí, že je to její vina. Vampi jí čorl deníček a začal si ho číst. Je ráda, že si ho nestihl dočíst,protože neví jakej je konec.Ani ona ho neví.Neviděl co napsala včera.
Na nádraží v Zaječí jí oddělali lavku u dvěří,kterýma kontroluje jestli jí neujíždí autobus. To pokakali!
Sedla si tedy na topení, které topí jen když se mu chce.Vytáhla deník, aby se koukla jak daleko byl Vampi od toho co mu nechtěla ukázat. No, tak tak.Někdo vchází do čekárny. Ne! to fakt? Je to její dobrá kamoška Zuzka, ze základky.
Bohužel nani čeká mamka,ale řekla jí ať chvíli počká.Popovídali si a zjistila jaká je Zuzka šikula.Vyrábí totiž housle.Vždycky byla borka,ale učení jí vůbec nešlo.Za to je furt stejně roztomiloučká.Musela odejít. Pro Lil dojel autobus.V rádii hrají skupinu Kryštof, něco srdceryvnýho.Vrací se domů potmě. Cestou narazí na Štěpku.Její velkou kamošku z dřívějška.Řekla, že jde na gympláckej koncert, tak si Lil řekla, že by se mohla taky zajít podívat.Nakonec to bylo super.Po koncertu šla na mši a pak kecala dlouho s Ondrou,kamošem ze třídy.Povídali hlavně o Honzovi, jak se mění z hodnýho kluka, na kluka s depresemi a agresí. Hraje mariáš o peníze. Zatím ,naštěstí, jen s kamošama, kteří mu je tajně vrací. Když za celej den nevyhraje nebo se mu něco pěknýho nestane, je na každýho hnusnej. I na mě.
Večer se Lil koukala s mladší sestrou Ell na filmy. Mezitím došli rodiče a taťka si ji vytáhl od televize.Vůbec neměla tušení o co jde. Řekl jí, ať ty svoje sny o mariánce krotím. Lil vůbec nevěděla co tím myslí, ale večer jí to došlo. Ten blog. On si ho četl. To je v kelu. S brekem odešla do pokoje a napsala Vampimu. Snažil se ji rozveselit, ale nedařilo se. Neví jak to ta mamka dělá ,ale vždy dojde v nevhodnou chvíli a chce si povídat. Ptala se jak se měla u Vojty R. Pak to přešlo v otázky typu: Proč tam jela sama, jestli nechlastali atd., atd. Nenápadně přešla na otázky s Vampim. Např. proč s ním jde sama ven. A jestli ví, že má čas na těhotenství. A jestli má holku, jestli s ním Lil chodí, a ským teda chodí když s Vampim ne...
Když konečně odešla, zeptala se Vampiho, kdy chtěl jít ven. Dohodli se na čtvrtku.Lil se už teď nevýslovně těší, ale nejdřív musí zvládnout autoškolu, několik testů a opravek. Fakt nejhorší je ta autoškola.Vůbec jí to nejde. Vampi říkal, že ji dyštak po autoškole rozveselí. Je ráda, že může přehodnotit včerejší stav psaní z ukrutného na skvělý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama