Září 2016

9.díl

30. září 2016 v 22:17 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Spokojen a rád skonám,
vzácná paní má,
padne-li na mne v tvé náručistín,
vždyť největší ctí by bylo líbat tě
a přitom duši vydechnout v tvůj klín.

Žádám si pouze
po stu let prožitých neslavně,
líně,klidně, Kasandro,
skonat v tvém klíně.

Vždyť míti takovou rozkošnou smrt
je jistě víc než vše,
nač býval hrd takový Caesar nebo Alexandr.
(Ronsard, Petr a Lucie)

8.díl

30. září 2016 v 22:12 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Lil byla v pátek ráda, že se doplazila na vlak a ještě radši, že dojela do školy. Celou cestu se modlila, aby už tam byla. V Hrušovanech odletěla na záchod se vyzvracet a hned to bylo o něco lepší. Zachvíli k ní přisedla Míša. Samo, že to na ní hned poznala. Taková zkušená. Dělala si z ní prču, že prý aby blila radši na druhou stranu od ní... kdyby náhodou. V duchu ji proklínala. Ano, mohla si za to sama.
1. hodina Ajiny. Vojta rozkecal, že se Lil s Vampim líbali, ikdyž to nebyla naprostá pravda. Páč si z něj v jejím stavu opilosti dělala šprťouchlata. Nakecala mu jak Vampi chutnal po borůvkách a jak umí líbat....a další kecy. A Vojta jí to naprosto zbaštil. Ten večer psala Vampimu takový kokotiny.
2. hodinu v ovocku jak na potvoru psali. Dostala 4 a ještě byla "ráda". Vojtovi oznámila, že si z něj dělala srandu a nic s Vampim nebylo. Mmmm, zase nic.
Následovaly 2 hodiny těláku na zabití, fakt. Když zrovna neskákali přes ostatní tak museli skákat sami. Ale to se ještě dalo. Horší bylo, když jen stála, a hýbalo se s ní všechno.
Poslední hodiny se jen zpívalo, hrálo a rozbalovaly se dárky. Skvělý rok. Vampi byl nadšenej z šátku s pentagramama. Všiml si (jak předpokládala), že voní. To by nebyla Lil, aby ho něčím nevylepšila. Po škole šla čekat na nádr než jí dojede vlak. Došel tam Vampi, ale vůbec si jí nevšiml. Vyšla z čekárny o pár minut dřív, jen aby ho viděla. Sedla si na lavku naproti něj a hrála, že ho nevnímám. Byla tam i Zdenka. Blé blé blé. Lil dělala s Vampim na sebe ksichty a ona si hrozně myslela jak je to myšlený proti ní. Odjel a mrzla tam dál, protože už bylo moc pozdě jít zpátky do čekárny.