10.díl

21. listopadu 2016 v 22:10 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Sedí tu na zastávce a myšlenky si s ní hrají. Představuje si jak už všichni leží na matracích, unavení po Vojtově oslavě. Lil leží vedle Janči a Vampi úplně na konci. Najednou vstae, vezme Janču do náručí a odnese ji na svou matraci. Pak jde k Lil, vezme ji spící do náručí a předěla na Jančinu matraci a lehne si vedle ní. Obejme ji, přitulí se a v klidu usíná. Lil se nachvíli probouzí a přivine se ještě blíž. Má hlavu na jeho hrudi a poslouchá tlukoucí srdce, po chvíli usíná znovu.
Výplody její fantazie bývají vášnivé i klidné, jako voda na jezeře. Často se nad tím zamýšlí v kostle při kázání, protože kázání mohou být i nudná. Sny nebývají jen uctivé. Někdy je musí zahánět s myšlenkou, že do tak svaté místnosti nepatří.
Naposled byl Vampi s Lil v hospodě. Objednali si pizzu. Po jeho přeřeknutí ,,a ona si dá..." se jí omlouval, že to znělo, jak kdyby jí něco přikazoval. Stejně si nevzpomněl na tu co chtěla a ona taky ne, takže jako vždy řekla ,, Dám si Hawaii, prosím". Musela se tomu smát. Byl z toho nepatrně vyveden z míry. Strávili tam 3 hodiny. Probírali co mají a nemají rádi a jejich oblíbená místa. Ani jim ten čas nestačil. Měla dojem, že by jim celý život nestačil na to, aby se poznali. Každá je hrozně odlišný a zároveň stejný. Oba mají rádi chvilku osamotě, ale na své kamarády nedají dopustit, ikdyž to tak třeba nevypadá. Dokázali by o sobě navykládat spoustu věcí. Pustí někoho ke slovu, ale už přemýšlí o tom, kdy bude vhodná chvíle povídat zas o sobě. Cítila se neuvěřitelně dobře a hlavně přejezeně. Poslední dobou je nějaká šťastná. Nutkání brečet má jen nad autoškolou. Ale ona ji zvládne. Je přeci tatínkova holčička.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama