Únor 2017

13.díl

24. února 2017 v 20:00 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Dnes Lil vstávala v 7:00 nebo se o to aspoň snažila. Tak pozdě si může dovolit vstát jen, když má autoškolu na 9 v Brně. Tak brzké vstávání jí bylo na nic, když stejně běhala od umyvadla k umyvadlu a snažila se nepoblít. Vypadla z domu s cílem dojít co nejdřív na zastávku, aby stihla koupit jízdenku. Stejně měl vlak zpoždění. Na druhé zastávce jejich města, nasedla ředitelka ZUŠ, která ji pozdravila jejím obvyklým stylem. ,, Jé Lily, zdár" a hned po ní nasedla Štěpčina mamka, ta si jí málem nevšimla, ale to je normální. Vlak dojel do Zaječí a všichni vystupovali a čekali na rychlík do Brna. Za Lil došla ředitelka a ptala se jestli tak jezdí dycky. ,,Ne jen když mám autoškolu". Řekla, že se má. Lil jen vrhla smutnej pohled, že ani ne. Celou cestu si četla, aby se odreagovala. V Rajhradě přisedl Vampi. Podotkl, že je nějaká rozjetá. Byla to narážka na její náladu, posílat všechny do prdele. Způsobily to i dveře od vlaku, které se nehodlaly celou cestu rozhodnout, zda se zavřou nebo ne. Na Vampim je cosi zvláštního. Vždycky si všimne, že se s ní něco děje, ale nebere to v potaz. V Brně si šel vyměnit peníze do směnárny a teprve pak si šel koupit kafe a špenátový "něco". Nedovede to popsat, možná kapsička či co. On to nazval snídaní. Pak si snažil zapálit. U toho se stihl polít tím kafem. A Stejně mu to nešlo zapálit. Poránu je prostě lemra. Pomalu šli k lázním na Kopečné, kde je vyzvedával Žižka, autoškolák. Je starej, ale vtipnej. Stejně se ho Lil občas bojí. Děsně ji štve když něco nezvládá. Pochválil ji snad jen 2x. No co, na všechno bejt dobrá nemůže. Takže zpět k tématu. První řídil Vampi. Dojeli do Želešic pro traktor a tam už měla hlavní úlohu Lil. OK tak vše odcouvala. Nakonec teda nic zajímavýho.Čekala to těžší.

12.díl

23. února 2017 v 21:11 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Dnes se Lil zdál hrozný sen. Než šla spát byla jí hrozná zima. Po nějaké době usla a zdálo se jí o táboře, na kterém byl Honza, Vampi a Lukáš. Hráli nějakou hru a ona v polovině vypadla. Šla si pokecat za kamoškama do chaty, ze které bylo vidět ven. Plánovali další hry a občas se koukla ven jak pokračují ve hře. Následující hry domysleli a každý šel do své chatky. Když Lil zašla za roh, uviděla Vampiho jak se vede za ruku s nějakou hnědovlasou holkou. Oba měli zapletený copy. Chtěla se nenápadně odplížit pryč, ale Vampi si jí všiml a ona začla utíkat. On se jen usmál a šel dál. Pak se probudila a hrůzou jí přejel mráz po zádech. Ta holka vypadala jak jedna z intru. Výsledkem toho všeho bylo, že se zase nevyspala. Nebylo to poprvé co se jí zdál takovej sen. Ale obvykle to bývá o Honzovi, jak si bere jednu blbou holku za druhou a ona jim kazí svatby jak se dá. A pak se probouzí se slzama v očích.
Podzimní list v trávu usedá,
má duše je smutkem usedlá.
Potřebuje vzpružit,
nechce dopadnout jak list.
Jemně vzít a do tmy odtančit.

11.díl

7. února 2017 v 21:55 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Když Lil dorazila do Ořechova Vojta ji uvítal jeho opileckým stylem, obejmout a snad i uškrtit, z čehož byla naprosto vykolejená. Ostatní na něj vrhli nechápavej pohled a pak se začli smát a vykládat, jak Sára šlápla do hovna. Celou cestu. Byly to narozky, který si Lil užila ze všech nejvíc. Tak akorát opilá, šťastná, veselá a všichni kolem se bavili. Krásná náhrada těch jejich narozenin. Ještě k tomu byl Vojta nadšenej z jejího dárku. Kapesníky s voskovkama navázané v kytici a jakou to udělalo radost. Lil si užívala každej tanec s Vampim. Tančit Jive v opilým stavu prostě stojí zato. Z Jivu přejít na ploužák, proti kterýmu nebyl ani on. Což je dost divný, protože je vždycky nesnášel. Cítila jsem klid. Lil šla ven, že se provětrá a za ní pádil Vampi. Nemohla v té tmě najít dveře. Omotal ruce kolem jejího pasu a vedl ji. ,,Vidíš to stříbrný? Tak za tím běž." Došla ke dveří a prozměnu hledá kliku. Otevřel místo ní. Vzduch byl tak vlahý. Dýchala by ho pořád, kdyby nemrzla. Sedla si vedle dveří a začla, že mu musí něco říct. Zeptal se, jestli si tím je naprosto jistá a ona odpověděla, že to potřebuje pryč. ,,Spala jsem s Markétou" nechápavej pohled ,,Myslím naši, ne Folcmanovou." ,,No já si říkal. To je v pohodě" ,,Já nevim, prostě mě to lákalo. Všude kolem tolik sexu, ale pak se mi to zprotivilo." ,,Spal jsem s bratrancem, neměli sme co dělat. Taky mě to zajímalo." Byla hned klidnější. Pak přišla Sára. Výsmátá úplně nejvíc. Vampi si chtěl zapílit další cigaretu, ale ony ho začaly honit po celé ulici, ale byl moc rychlej. Tak se na to vykašlaly. Nejhorší nebo spíš šílený bylo, že po tý zasněžený silnici běžela jen v ponožkách. Pálilo to, ale prča byla velká. Vrátili se za děckama. Kvůli jedné hře má Lil na zadku sprostý sluníčko. Hry s tématem vyžadují oběti. K ukončení dne si všichni trsli kačátka a další jebnutý písničky. Vampi pustil jejich zon challenge a smáli se jaký dělali u toho cipoviny. Šli spá. Vampi vypl topení a otevřel okno. Ano, všichni ho v polovině večera proklínali.