Leden 2018

31.díl

23. ledna 2018 v 2:51 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Včera ta autoškola byla naprostá katastrofa. Jela jako první a vůbec nevěděla co dělat. Už nikdy víc!
V květinářství šli do skleníku. Zjištění bylo hrozný. Neumí skoro žádný kytky ze skleníku. Po škole to bylo super. Čekala na ni v šatně Míša G. Bála se, že Lil nepřijde. Šly ven pokecat s Míšou K. a rozhodně se nenudily.
Když dojela dom, šla do obchodu pro granule a pro sadbovače. Už se tam nebojí nakupovat. A pak zase přesazovala. Kořeny melounů voněly jak okurky.

30.díl

22. ledna 2018 v 2:34 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Ptala se Vampiho proč jí neřekne hned, když se mu na ní něco nezdá. Např. její divný chování a on se jí zeptal proč to taky nedělá? Všechno si vyříkali a je zas všechno v pohodě.
Praxe byla super. Sklízeli větve a pak stříhali jabloň. Cestou zpět do Rajhradu zpívali s Míšou, Vampim a Vojtou F. v autě. Po obědě šla s Vampim na kroužek květinářství. Dostali se jen k uklízení floristických prací. Broukala si furt nějaký písničky a Vampi na ni najednou promluvil. ..Ty si furt něco zpíváš." Jo už to tak bude. Potom se přidal. Dokonce si všiml, že má už 2 dny stejnej účes. Asi ho bude nosit častěji. Skýtá určité výhody. Vlasy jí zavazí tak akorát, může nosit čepku a nemá potřebu si je rozpouštět. Vše odklidili a teď Lil jede vlakem domů a bolí ji koleno. Kdo ví, co ji dnes doma čeká.
Ráno zaspala takže ji vezla na vlak sestřenka. Je v pohodě. Nic nevyčítá a když už tak jen ze srandy. Ještě stihla napsat Gabči a Vampimu, že zaspala a pak se jí vybil mobil. Na nádru stál její bývalý spolužá. Prý, že se mu nechtělo do školy tak jede pozdějc.
Tak Lil zjistila, že hnědovláska z jejího snu se ve skutečnosti jmenuje Katka.
Měla by se učit na autoškolu, ale taky musí přesadit rajčata, melouny a rukolu. Je toho moc.

29.díl

18. ledna 2018 v 18:24 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Je pozdě, měla by jít spát. Ostatně usínala už ve vlaku. Pak měla solovej zpěv. Už je 22:30 a až teď si Lil vzpomněla, že má dopisovat sešity.
Vampi měl svou oblíbenou švihlou náladu. Divný bylo, že když se na Lil koukl, úplně se rozzářil a vycenil ty svoje velký bílý zuby. Ale jako obvykle to posral u oběda. Co si myslí? Že letí Lil na oběd jen aby ji kvůli němu předběhlo dalších 10 lidí? Ne! A ještě ji drží, aby ji mohli předbíhat. Sice bylo pěkný, že jí donesl pití, ale tím si to nevyžehlí. Dobře ví, jak ji to sere.
Ani si nestihla pocvičit na flétnu. To bude zase vypadat. Radši nechce vidět zítřek.

28.díl

17. ledna 2018 v 18:21 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Tuto sobotu Lil jela s klukama do Brna na hru Vojákova cela. Bylo to super odreagování. Je to taková super parta, co nic moc neřeší. Z Brna dojeli na vlakovou zastávku a šli rychle na přípravu k biřmování s doprovodem písniček z Míchalovic repráku. Po biřmu, na kterým všichni usínali, protože výklady z Bible, až na výjimky Goga a Magoga, jsou po většinou nudné, šli kluci k Lil koukat na film Špion. Překvapivě nikdo neusnul. Byl to Boží den.
"Ahoj jmenuju se Lil a už týden nemám potřebu psát Vampimu. Smířila jsem se se samotou a vyhovuje mi. Žádnému vztahu se však nevyhýbám."


Lil se naprosto nic nechtělo učit. Nakonec se dokopala jen k Sadovnictví. Snad z toho něco kápne. Stačí když kape, nemusí hned pršet. (Kamarád, taky rád)

27.díl

16. ledna 2018 v 18:19 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Ráno s Míšou narazili ve vlaku na takovou mladou paní, která chodívala do Rajhradu na školu. V pátek pojedu s Míšou domů. Vampiho zvládá ignorovat. Není to tak těžký. Není totiž jak Vojta, který dojde sám, protože vidí, že se něco děje. Lil má ve třídě spoustu jiných kamarádů. Nemusí být furt s těma samíma. Myslí, že jim ani nevadí, když s nimi Lil není.

Včera byla u Míchalů na Hamburgru. Byl fakt Boží. Šla tam s Lukášem.

"Taky sis Vampi všiml, že tě nezajímám? Já totiž začínám nový život."

Jak říká Ondra "Někoho ti najdeme, snížíme požadavky (už tak snížené), a to půjde." Vypadal jak dohazovač. Něco jako Klárka, ale jiné pohlaví. Poslední dobou je Vampi divnej. Chová se normálně. Stejně s ním Lil nebude sedávat. Myslí, že by to nebylo zdravý. Hlavně pro ni.

Musí se už konečně začít učit. Už jí totiž vadí, jak nic neumí, připadá si jak trotl. Aspoň ty základy. Na začátku psala, že to bude knížka o ní. Spíš se z toho stal deník, ale ne o ní, nýbrž o Vampim. Myslím, že jste dost všímaví, abyste si toho všimli. Taky se vrátila ke kreslení. Není přes kreslení tak nemožná, jak si někteří myslí. Umí malovat jen když má náladu. Což často nemívá. Taky nechce být hnusná na Vojtu. Je na něj fakt hnusná, někdy se neumím prostě udržet. Není zdrávo až moc upřímnosti. U Vampiho je to jiný. Je na něj naštvaná od večera a slibuje si celý ráno, že jí to vydrží a ať si odpyká co napáchal. Ale nefunguje to. Ani jí to tak dlouho nevydrží. Nejradši by nebyla naštvaná na nikoho. Ale to se asi příčí s jejím životem. Lil to nechápe. Taky neví, proč mu dává přečíst tento deník. Není tu nic, co by se neodehrálo. Většinou u všeho je.


Jak by ho chtěla chytnout za ten jeho zadek… ó Bože, kdo se na to má furt dívat. Ovládá se, co to jde. Lil není jak Kikuška. Té je jedno koho štípne do zadku. Myslíš, že pan V. před ní schválně říká, že začal běhat? Švihla by s ním na postel a dělala nezbednosti. Strhla by z něj rychle tričko (i když by byla o hodně lepší košile) a jemně ho drápala po hrudi. "Mmmm" Provokativně by ho dráždila a nenasytně líbala. Co to s ní sakra je?

26.díl

15. ledna 2018 v 18:05 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Poslední dobou nemá Lil dobrou náladu. Vůbec jí není do smíchu jak normálně. Není to školou, je to lidmi. I když si občas připadá, že nic neumí, ani neví co tam dělá. Její smutno, ale neví po čem, nebo kvůli čemu. Jen se chtěla ráno kouknout na jeden stupidní katalog a Vampi jí hned nadal ať ho nesere. Jak rychle jí umí zkazit den. Jen kvůli tomu, že si svou blbou náladu potřeboval na někom vybít. Je ráda, že odjíždí ze školy. Pryč od něj. Nesmí se nechávat tak ovlivňovat. Chtěla by v životě někoho nového. Lil má aspoň dobrej důvod být nasraná. Je v ní prázdno. Markéta se jí ptala proč se nesměje. Má Lil vůbec důvod? Nemá. Chce na všechno přestat myslet. I na něj. Kamoši? Klidně, ale jen to. Nic víc. Nebaví ji to "nic" co mezi nimi je. Ani hlas jí nefunguje. Odmítá spolupracovat. Koho by to furt bavilo? Nemá blbou náladu jen tak. Vždycky ji něco způsobí. Ani se jí nechce myslet na ten super včerejšek, když jí do toho vleze podělanej dnešek. Jen se jí udělá zle. Ježdění na vozíku, jezení jablka, blbnutí v Ikei, přednáška o Kiberšikaně, sníh, cesta do Olympie, hřiště, cesta vlakem. Jeden den může prožít krásný chvíle a druhej den už je to každýmu jedno. Jakoby se mu to vykouřilo z hlavy.

25.díl

8. ledna 2018 v 18:33 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Je pondělí 23:15 - nechce se jí spát. Zítra jedou na přednášku o kiberšikaně. Zas vyhodí 40 Kč za cestu. Už ji to nebaví. Jediný, co je na tom supr je ta IKEA, do které půjdou s kamošama po přednášce. Dnes zvládla autoškolu, aniž by na ni Žižka musel zvýšit hlas. A to se tak bála. Jezdila s Vampim. Po škole svištěla do ZUŠky. Zjistila, že s nimi bude zpívat ta kráva Beata. Všichni říkají jak musí být Lil hodná, když chodí do kostela, ale ji to nebaví. Hlavně u ní. Blbka.

24.díl

8. ledna 2018 v 18:31 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Co je komu do Lil, ať se každej stará sám o sebe a neotravuje ji. Třeba je ráda sama. Dnešek byl příjemnej až na ignor od Vampiho a narážek Hanky. Noa, že je panna. Nic se na tom nemění. Akorát je o blanku bohatší. Komu to vadí, ať táhne. Neví proč maj lidi pocit, že se chová jinak. Jsou hrozně upjatí. Vojta ji zase nasral. Prý za jeho blbost můžou léky. Ať jde do prdele, vymlouvat se na nemoc. Začala ho ignorovat, protože už jí to lezlo krkem. Vampi to aspoň na nic nesvádí. I když má zas jiný blbý vlastnosti.

23.díl

8. ledna 2018 v 18:30 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Ta zkroušená tvář se na ni dívala, díval se na ni a povídal. Dělalo mu potíž jí říct, jak se cítí. Tvářil se jako nikdy předtím. Jako člověk, který poprvé vysvětluje a neví, jak na to ten druhý zareaguje. Chtěla mu říct ať se nebojí. Ona ho neobviňuje. Jen nevěděla, proč to všechno dělá, jaký to má význam. Lil neví, jestli jí řekl všechno, ale kdyby chtěl říct něco víc, určitě by to udělal. Byla ráda za každou blbinu, kterou prováděli. Vždy to bylo jako by říkal ,,Pojď ukážu ti svoje já. To, co mám skutečně rád. Nedělej, že se stydíš. Dobře víš, že to chceš. Neboj já tě povedu."
On opravdu olíznul tu nechutnou zeď. Tak dávno jsem si nezablbla. Četla anglický článek o klokanech a on ho automaticky překládal. Každou větu. Jako by věděl, že se ho Lil bojí zeptat co to znamená. Vždycky se před ním styděla, zato co neumí. On ani netuší co to pro ni znamená. Být tak uzavřená a najednou otevřít jedny z těch dveří. Už ji donutil k tolika věcem. Neví, jaký je především zdrhat a on jí ani nedá na vybranou. Asi je to dobře. Sice mu nadává, ale posléze mu v duchu děkuje. Jak důležitý pro ni je, když jde s ní do kostela. Nechtěla by tam sedět sama. Je ráda za jakoukoli otázku, co jí reje do soukromí. Vidět ho, jak se udiveně kouká a neodsuzuje. Vzpomíná si na ten den ve škole, kdy ji odstrkoval, že je pro ni šutr, kterej ji stáhne dolů. Chápe proč to udělal, ale ona to nechtěla. Nikdo se ho neprosil, aby ji od toho blbýho šutru zachraňoval. Chtěla by ho obejmout i když to nesnáší.

22.díl

7. ledna 2018 v 15:58 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Vše se vrátilo do starých kolejí. Vampi jí zas odepisuje jak chce. Lil je to jedno.
Další kapitola: Aneb jak jí V. barvil vlasy. Oznámila mu to radši den předem. Všechno si to sepsal. Lil si chtěla koupit barvu v Brně ještě před autoškolou, ale všude byla drahá tak si koupila akorát hnusnou tvrdou tyčinku s jogurtem, ale myslí, že místo jogurtu tam dali spárovací lepidlo páč to nešlo ukousnout a málem ani zlomit. Musela ji kousat stylem bobr.
Autoškola byla srandovní. Lil a Míra odcouvali úsek, po kterém furt jezdí. Lil úplně v pohodě až na detaily a Míra tak na to, že neměl moc lekcí to bylo fájn. A potom se učitel zmínil, že se projedou. Tk Lil přeřadila na 3. Vyjeli ze vrat a po chvíli začal do ní valit ať řadí. Tak rychle po ní chtěl ať přeřazuje, že
a) z něho byla vyplašená
b) dycky jí to exlo
c) problém s řadící pákou, se kterou nejde pohnout
d) nebyla schopná se rozjet do kopce
e) hrozně dlouho nejezdila v terénu. Furt jen couvala

Cestu zpět naštěstí zvládla. Pak s Mírou spěchala na polonézu. Chvilku tančila s V. pak odešel na autoškolu. Psali z Agra se sešitem a uplně to podělala. Odpoledne se šlo na barvení tak jí to zlepšilo náladu. Koupili odbarvovač a šli na intr. Bylo to tam Boží! Super pokec s Traktoristou, Ozzim a Oliverem. Jsou to fajn kluci. Ještě tam došla spousta dalších. Vampi mi napatlal tu hlavu tím modrým hnusem (páchnoucím hnusem). Jo ještě před tím si musela doslova vmazat kokosový olej do vlasů. Chováním a texturou to připomínalo sádlo. První tuhý pak tekutý. Po obarvení jí to zabalil do igelitky (vypadala jak z Hello Dolly, ne-li hůř. Následovalo umývní pod sprchou. Bylo to dost směšný. Lil klečela a Vampi nadní stál a umýval jí hlavu. Pak došla velká Kristýnka s Terkou a žduchaly do něj takže dycky málem skončila ve sprše celá.

Pak ji čekalo sušení, fénování, stříkání dalšího ošetřujícího přípravku do mých už tak zničených vlasů. A potom se podívala do zrdcadla a to neměla dělat. Obdržela takovej šok. Na jejích vlasech byly hnědý neobarvený skvrny. Něco vypadalo jako odrosty něco připomínalo velikonoční vajíčka. Z fleku mohla jít do žirafího výběhu. A to nebere vpotaz to, že Vampi žirafi přímo miluje a doufám, že to neudělal schválně. Nadala mu co se do něj vešlo a odešla na nádraží. Div divoucí byl, že ji doprovodil. Volal Vojtovi aby šel ráno do němčiny. Vojta se samozřejmě hned ptal ak dopadlo barvení. Nakecali mu, že Vampi musel k Lil, protože jí rodiče nedovolili zůstat tak dlouho v Rajhradě. Zbaštil to i s navijákem.
O 3 dny později s nimi šla i Sára přebarvovat Liliiny fleky. Určitě se jí to moc líbilo, protože po barvení šli do hospody za Ozzym, Terkou, Zdenkou a Endy. Lil už nepociťovala ke Zdence takovou nechuť. Takže to bylo v pohodě. O něco později došel i traktorista a hned byla větší sranda. Vampi se přesunul k Lil, protože se asi nudil v zadní části stolu. Skoro všichni odešli a traktorista se přisunul blíž k nim. Kecali se Sárou a Vampim o Skyrimu, o čemž Lil nemá ani páru. Lil se zakoukala do hokeje a neřešila je. Po chvíli si toho Vampi všimnul. Asi mu došlo, že o tom Lil nemá takovej přehled jako o ni a zeptal se jí jestli tu hru někdy hrála když je tak často u Sáry. Na to mu odvětila, že hrála jen Dotu. Sára musela na vlak tak ji šla doprovodit, protože Vampi nemohl když si objednal další kofolu. Z nádru spěchala zpět do hospody, ale Vampi jí šel naproti a pak jí s báglem zdrhnul za trafiku no aspoň si to myslel, že jí zdrhl. Doprovodil ji na vlak, a protože mu předtím napršelo do kroksů, mrzly mu nohy. On teda tvrdil, že mu mrznou jen nohy, ale mrzly mu i ruce. Dojel vlak, udělali na sebe pár ksichtů a vlak i s Lil odjel.