32.díl

3. února 2018 v 22:14 | sassenachová |  Příběhy osamělé ženy
Sobota 19.3.2016
Setkání mládeže. Lil vstala už v 6, aby všechno stihla. Prochází kolem pekárny a koho to nevidí? Lukáš! Šlape si to po cestě k zastávce. Z přemýšlení ji vyrušil jeden pán. Chtěl poradit, kde máme pekárnu, jak tam pečou ten úžasnej chleba. Nahodila úsměv a ukázala o pár domů dál. Kráčela si na vlak. Na zastávce se potkala s Lukem. Šla pozdě a stejně tam byli sami. Zanedlouho dojeli Prokešíci. Domluvili se na jízdenkách a nastoupili za Maruškou do vlaku. Jel zrovna příjemnou průvodčí. Po cestě si povídali, kdo v kolik šel spát. Nejhůř na tom byla Maruš, protože byla na tancování a hned po ní vedl Lukáš, který od Lil odcházel i s Honzou v 1 ráno a ještě před jejich domem kecali do 2, zatímco ona spala. Všichni se nahlásili do skupinek na děkanátní setkání mládeže. Lukáš s Matesem vyfasovali vlajku. Taková pocta. Šli si s ní stoupnout do kostela. Maruška ji seznámila s klukem jménem Přemek. Jo, byl pěknej..a milej..a vtipnej. Pak si šla stoupnout za Lukášem, aby tam nebyl sám. Poslouchali úžasnou scholu. Biskup jim požehnal a začala velkolepá zpověď. Faráři byli roztroušení po celém kostele i mimo něj přes ulic. Šli ke zpovědi zároveň. Lil byla u usměvavého a vysokého s brýlemia Luk u mladého a vousatého. Lil to měla rychleji zasebou. Cítila se povznešeně. Šla s Hankou na záchod na protější faru. Byla tam extrémní řada na zpověď, ve které stál i Štěpán P. Řada se táhla od dveří v patře až dolů k východu. Zato řada na záchod byla o jedno patro kratší.
Konečně vylezly ze záchoda a málem jim zdrhly skupinky. A protože jejich věci hlídal Lukáš, tak museli táhnout i ty Hančiny. Utíkala za svou skupinkou.
Prošli muzeum vedle Petrova a šli se kouknout do katedrály, teda spíš do jejích věží. S děckama se setkali až na obědě. Byly housky se sýrem nebo se salámem. Oni tam stejně vždycky daj úplně všechno. Takže je jedno, kterou si vezmete. K tomu všemu dávali tatranky od sygnálů. Mates si pro ně opakovaně "nenápadně" chodil.
Potom jeden borec z animátorů šel za Ježíše, bosky ulicí k Petrovu a ostatní hráli vojáky. V té zimě hrát Ježíše? Nechtěla by. Zahrál to naprosto přesvědčivě i se svlíkáním. Pak prošli do katedrály bránou milosrdenství. Konal se tam rozhovor s biskupem. Prý hrával tenis a později stavěl D1 až pak se dostal na faráře, ale kladli mu do cesty hodně překážek.
Museli odejít dřív, aby stihli vlak, kostel a pak biřmování.
Protože měly spoustu času, než šly do kostela, upekly s Maruš Š. krtkův dort a pizzu. Za 10 minut 6 se stavil Honza, že potřebují ministranty. Maruš si to zkusila poprvé a moc se jí to líbilo. Řekla, že by ale v Němčičkách nešla. Po kostele bylo biřmo a pak šli kluci na scuka do kavárny kvůli víkendu pro děcka v Těšanech. V deset se došli k ní koukat na film, Pod jednou střechou. Lil ležela vedle Lukáše a on si začal hrát s jejími vlasy a ona mu dělala polštář. Vydrželo mu to do konce filmu a ve 2 ráno odešli domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama